Loading...
Atletika

Atleti AC Česká Lípa vybojovali dva tituly.

Halová sezona je v plném proudu. V sobotu 27. ledna se v Jablonecké hale konal krajský přebor mužů a žen. Výborně si zde vedli českolipští atleti, kteří získali dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. Titul krajského přeborníka vybojoval v běhu na 1500 m systémem start – cíl Ondřej Chour, časem 4:05,53. Druhý přebornický titul bojoval ve vrhu koulí Jan Effler v novém osobním rekordu 12,57 m. Vrh koulí přinesl našim barvám ještě stříbro zásluhou Veroniky Süssnerové, která dopravila čtyři kilogramy těžké náčiní do vzdálenosti 11,25 m. Čtvrtou medaili, také stříbrnou, vybojoval v kvalitní soutěži ve skoku vysokém Josef Adámek výkonem 196 cm. Řadou osobních rekordů potěšili i další závodníci a někteří se umístili nedaleko za stupni vítězů. Již postup do finále běhu na 60 m byl pro Radka Bekra úspěchem. Radek se s tím ale nespokojil, a ve finále si opět vylepšil osobní rekord, tentokrát již na 7,30 s a vybojoval 5. místo. Ještě lépe si vedl v běhu na 200 m, kdy byl čtvrtý, za 24,27 s. Pro páté místo si v běhu na 800 m žen doběhla za 2:42,49 min Dominika Stránská. Stejně se umístila v běhu na 1500 m Vendulka Ryšavá časem 5:34,25. Osobní rekord a opět páté místo patřilo Dominice Širlové za výkon 9,54 m ve vrhu koulí. Ve skoku dalekém byl také pátý Petr Stránský výkonem 509 cm. Šestý byl koulař Miroslav Špaček výkonem 11,30 m a šestý byl v běhu na 800 m v osobním rekordu 2:11,14 min Jiří Dlouhý.

Tento víkend nastoupí ke krajskému přeboru starší žáci, dorostenci a junioři a také zde se očekává, že českolipští rozšíří letošní medailovou sbírku.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.