Atleti AC Česká Lípa na startu nezaspali.

0 58

Halová sezona se teprve rozjíždí, ale českolipští atleti o sobě dávají hlasitě vědět. Po úspěšném startu žactva na pomerančovém mítinku se do závodění zapojili i atleti vyšších kategorií. Již 27. 12. uspořádali liberečtí atleti tradiční silvestrovskou halu, ve které převažují méně obvyklé disciplíny. Výborné výsledky zaznamenali běžci v běhu na 12 minut. Nejlepšího výkonu dosáhl Ondřej Chour, který zvítězil výkonem 3983 metrů. I když vysněná čtyřka odolala, jedná se o velice kvalitní výkon. Nejlepším mladším žákem byl Petr Stránský, který zaběhl 3120 metrů. V kategorii žen nás zastupovala pouze Alena Bouchnerová, která výkonem 2439 obsadila desátou příčku. Na pořadu bylo i několik běžných disciplín. Zde se blýskl ve vrhu koulí Jan Effler, který výrazně vylepšil dorostenecký halový rekord AC Česká Lípa, když zvítězil výkonem 14,64 m. Třetí v kategorii žen byla Alena Bouchnerová výkonem 7,88 m.

8. ledna pořádalo českolipské gymnáziu společně s AC Česká Lípa Českolipského Kvakoše, tradiční závod ve skoku vysokém, který je určen především mládeži. A mládež se činila. V kategorii potěr byla nejlepší Kateřina Křenčilová výkonem 75 cm, mezi nejmladšími žákyněmi zvítězila Anna Černínová se 115 centimetry, prvenství mezi mladšími žákyněmi si osobním rekordem 133 cm zajistila Lucie Peškařová a výborných 150 cm zdolala vítězka kategorie starší žákyně Vendy Ryšavá. Vítězkou kategorie žen se stala Patricie Malá výkonem 155 cm. Všechny závodně startují za AC Česká Lípa a domácí barvy hájili i vítězové chlapeckých žákovských kategorií. Nejmladší žáky vyhrál Liksomr Petr výkonem 110 cm, mladší žáky Michal Tregler se 125 cm, a v kategorii staršího žactva skočil nejvýš a to 145 cm Jan Černý. Jediné vítězství, které putovalo mimo Českou Lípu, a to do AC Jablonec, bylo v mužské kategorii, kde zvítězil Vítek Monzar. Tomu k vítězství nahrál fakt, že nestartoval nejlepší českolipský výškař Josef Adámek, který se ve stejný den účastnil v bavorském Clarholzeru kvalitně obsazeného výškařského mítinku, kde skončil osmý výkonem rovné dva metry.

Atleti však nezávodí jen pod střechou, ale i venku. Jedná se především o běžce. A ti se hned 1. ledna sešli v Doksech na tradiční běh okolo Máchova jezera. Na trati dlouhé 12,5 kilometru v kategorii muži A, obsadil třetí místo Tomáš Třešňák výkonem 47:35 minut, mezi čtyřicátníky byl čtvrtý Jaroslav Jíra za 49:11 minut a mezi šedesátníky s přehledem zvítězil Zdeněk Bufka.

Zajímavé byly pro nás ženské kategorie, konkrétně dorostenky. Zde jsme měli dvojnásobné zastoupení. První byla Adéla Veselá za 52,10 min a druhá Štěpánka Bisová za 52,15 minut. Tyto výborné výkony je vynesly na čelo ženských kategorií i absolutně.

Hned v pátek 6. ledna nastoupila Adéla Veselá na start v Italském městečku San Giorgio su Legnano, kde se konal 60. ročník kvalitního přespolního běhu. Adéla obsadila v kategorii juniorek na šestikilometrové trati pěkné sedmé místo. Juniorky startovaly společně se ženami, kde zvítězila střibrná medailistka v běhu na 5000m z olympijského Ria Hellen Obiri, před vítězkou z téže olympiády v běhu na 1500 m Faith Chepyegon, a třetí byla Agnes Tirop, mistryně světa v přespolním běhu. Takže se jednalo o velice zajímavou zkušenost pro tuto mladou závodnici.

Tuto středu se chystá skupina závodníků do Jablonce na atletickou středu a o víkendu se již budou rozdělovat první krajské medaile na chůzi a vícebojích.

Foto: Jana Nováková

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.