Loading...
HlavníRozhovorStřelbaVenkovní

Aneta Brabcová: letošní rok hodnotím pozitivně

Manušická odchovankyně Aneta Brabcová, nyní působící v Plzni, vstupuje do vzduchovkové sezony. „V nejbližších týdnech proběhnou první nominační závody na ME,“ říká Aneta, která doufá, že nominace proběhne podle jejích představ.

Jak zatím hodnotíte svoji dosavadní kariéru? Nedoufala jste třeba dříve, že už budete mít za sebou v tuhle chvíli olympijskou účast?
Asi každý, kdo dělá sport na nějaké lepší úrovni, si myslí a doufá, že na olympiádu prostě pojede. Je to cíl mnoha sportovců. Střelba je krásný, ale nevyzpytatelný sport. Na OH mohou v každé disciplíně maximálně dva sportovci v dané disciplíně, a to pouze pokud si vystřílí účastnické místo na některém ze SP, ME nebo MS, a to není nejlehčí úkol. Po několika horších sezónách, které jsem měla, jsem ani v Rio nedoufala, takže zklamání to pro mě není, jsem realista. A až jednou skončím se střelbou bez účasti na OH, nezhroutím se z toho.

Když jsme dělali rozhovor před dvěma a půl lety, říkala jste, že nejvíce si vážíte individuální medaile z nejvíce obsazovaného vzduchovkového závodu v Mnichově. Stále to platí nebo přišlo už i něco víc?
Tohoto úspěchu si samozřejmě stále vážím, ale dosáhla jsem ho ještě jako juniorka. V letošní sezóně konečně přišly úspěchy ze seniorské kategorie, a ty jsou něco víc. Na SP v Mnichově jsem byla 9., bohužel těsně za finále (postupuje prvních osm), ale v konkurenci téměř 140 závodnic mě to i tak potěšilo, a z akademického MS jsem si dovezla nepopulární bramborovou medaili.

Takže letošní rok hodnotíte velmi dobře?
Letošní rok hodnotím pozitivně. Na jaře se mi po několika letech opět podařilo se probojovat na Mistrovství Evropy ze vzduchových zbraní. Celkově jsem se ve vzduchovce zlepšila oproti předchozím sezónám, a to se projevilo i na velkých závodech. I v zahraničí jsem se poměrně pravidelně probojovávala do finále, což značilo dobrou a stabilní sezónu. Teď už jen vylepšit malorážkové disciplíny.

Co vás ještě letos čeká a jaký vrchol by měl být příští rok?
Právě nám začíná vzduchovková sezóna, takže v nejbližších týdnech proběhnou první nominační závody na ME, další budou začátkem nového roku a pak se rozhodne o dalším průběhu. Pokud nominace dopadne podle mých představ, bude mě čekat koncem února ME ve vzduchových zbraních a když ne, tak od brzkého jara začne příprava na letní sezónu.

Jaké dáváte do budoucna šance vaší sestře Karolíně?
Je to má sestra, takže jí samozřejmě přeji, aby dosahovala výsledků, jaké si přeje. Musí na sobě ještě dost pracovat. Je ještě mladá, ale myslím, že se mezi juniorkami za své výsledky vůbec stydět nemusí, i když věkem je ještě dorostenka. Předpoklady pro úspěch bezpochyby má, ale je jen na ní, jak se k tomu postaví a popere se s tím.

autor: Alex Neugebauer
foto: archív SSK Manušice

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.