Loading...
StřelbaVenkovní

V Manušicích vyhráli Američané

Střeleckou soutěž Memoriál Gerdy a Libora Kůrkových, konanou o minulém víkendu na střelnici v Manušicích, ovládli reprezentanti USA Maddalena Segen a olympijský vítěz Matthew Emmons. Oba ustanovili nové rekordy střelnice v polohovém závodě 3×40. Maddalena v kategorii ženy nástřelem 1174 a Matthew v kategorii muži fantastickým výsledkem 1187 bodů, což je jeho osobní výkon na otevřené střelnici.

V druhé disciplíně 60 ran leže vyrovnal Matthew Emmons rekord střelnice a stal se absolutním vítězem nástřelem 599 bodů a převzal pohár pořadatele z rukou své ženy Kateřiny Emmons, vnučky Gerdy a Libora Kůrkových. Maddalena Segen přidala ještě zlatou medaili v disciplíně 3×20 ženy skvělým výsledkem 589 bodů.

Memoriál byl současně i krajským přeborem Libereckého kraje a zúčastnilo se ho více jak 90 závodníků. Tři tituly putují do Sportovně střeleckého klubu Manušice. V kategorii ženy vybojovala Michaela Širlová hned dva tituly přeborníka Libereckého kraje a to v disciplíně 60 a 3×20 ran. K ní se přidal dorostenec Ondřej Bílek v disciplíně 60 ran leže a dorostenka Veronika Svobodová v disciplíně 3×20 ran. Memoriál patří tradičně k nejvýznamnějším soutěžím v České republice, sledovaným závodem České reprezentace a probíhá s finanční podporou města Česká Lípa.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.