Loading...
HalovéHlavníRozhovorStolní tenis

Aleš Bayer: V poslední době vyrůstá úspěšné zastoupení v žákovské kategorii

Stolní tenis to nemá jednoduché v záplavě tradičních sportů jako jsou třeba fotbal či hokej, nebo mezi které budeme brzy v České Lípě počítat i florbal. Menší sporty vždy budou hodně závislé na jednotlivých lidech, které budou ten určitý sport držet na kvalitní (životaschopné) úrovni. Jedním z nich je i hráč a hlavně trenér Aleš Bayer.

Abyste dostal do obrazu sportovní fanoušky. V jakých soutěžích v současnosti hrají českolipské kluby a s jakými úspěchy v posledních letech?
Po sestupu Jiskry Nový Bor a Lokomotivy Česká Lípa ze 3. ligy, již před třemi lety, se na našem okrese hraje „pouze“ divize a to v zastoupení těchto týmů. O soutěž níže (krajský přebor 1.třídy) hraje pět zástupců našeho okresu a po polovině soutěže je na prvním místě Jiskra K. Šenov a v závěsu je rezerva Jiskry N. Bor.

A jak se daří České Lípě a Novému Boru v divizi?
Nový Bor se drží v popředí divize letos, i v letech minulých to tak bylo, Česká Lípa několikátou sezonu pobývá na chvostu divizní soutěže.

Jaké individuální úspěchy stolních tenistů z Českolipska, ať už veteránů, dospělých, juniorů či žáků, byste vyzdvihl?
V poslední době na našem okrese vyrůstá po malé odmlce úspěšné zastoupení v žákovské kategorii a to především z Jiskry K. Šenov a Lokomotivy Česká Lípa. Řada z nich patří mezi krajskou špičku ve své kategorii a hlavně bych vyzdvihl Romanu Korpovou z Kamenického Šenova – patří do republikové špičky, Petra Korpa K.Šenov a Jana Gabriela s Ondrou Chomou z Lokomotivy. Mezi veterány máme v Lokomotivě České Lípě nejlepšího veterána v ČR v kategorii 65-70 let a tím je František Just.

Jak celkově vnímáte popularitu stolního tenisu v České republice?
V současné době jsou populárnější sporty, když pominu fotbal a hokej, tak florbal, karate či různé kontaktní sporty jsou na žebříčku populárnější než stolní tenis. Bohužel nejvíc vede u mládeže PC hry…..

ptal se Alex Neugebauer
foto: archív Aleše Bayera

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.