Aleš Bayer: V poslední době vyrůstá úspěšné zastoupení v žákovské kategorii

0 53

Stolní tenis to nemá jednoduché v záplavě tradičních sportů jako jsou třeba fotbal či hokej, nebo mezi které budeme brzy v České Lípě počítat i florbal. Menší sporty vždy budou hodně závislé na jednotlivých lidech, které budou ten určitý sport držet na kvalitní (životaschopné) úrovni. Jedním z nich je i hráč a hlavně trenér Aleš Bayer.

Abyste dostal do obrazu sportovní fanoušky. V jakých soutěžích v současnosti hrají českolipské kluby a s jakými úspěchy v posledních letech?
Po sestupu Jiskry Nový Bor a Lokomotivy Česká Lípa ze 3. ligy, již před třemi lety, se na našem okrese hraje „pouze“ divize a to v zastoupení těchto týmů. O soutěž níže (krajský přebor 1.třídy) hraje pět zástupců našeho okresu a po polovině soutěže je na prvním místě Jiskra K. Šenov a v závěsu je rezerva Jiskry N. Bor.

A jak se daří České Lípě a Novému Boru v divizi?
Nový Bor se drží v popředí divize letos, i v letech minulých to tak bylo, Česká Lípa několikátou sezonu pobývá na chvostu divizní soutěže.

Jaké individuální úspěchy stolních tenistů z Českolipska, ať už veteránů, dospělých, juniorů či žáků, byste vyzdvihl?
V poslední době na našem okrese vyrůstá po malé odmlce úspěšné zastoupení v žákovské kategorii a to především z Jiskry K. Šenov a Lokomotivy Česká Lípa. Řada z nich patří mezi krajskou špičku ve své kategorii a hlavně bych vyzdvihl Romanu Korpovou z Kamenického Šenova – patří do republikové špičky, Petra Korpa K.Šenov a Jana Gabriela s Ondrou Chomou z Lokomotivy. Mezi veterány máme v Lokomotivě České Lípě nejlepšího veterána v ČR v kategorii 65-70 let a tím je František Just.

Jak celkově vnímáte popularitu stolního tenisu v České republice?
V současné době jsou populárnější sporty, když pominu fotbal a hokej, tak florbal, karate či různé kontaktní sporty jsou na žebříčku populárnější než stolní tenis. Bohužel nejvíc vede u mládeže PC hry…..

ptal se Alex Neugebauer
foto: archív Aleše Bayera