Ohlédnutí: První ročník Poháru starostky města Česká Lípa v judu

1 82

V České Lípě se uskutečnil turnaj v judu, který zorganizoval místní klub TJ LOKO.

V prosinci klub dostal mimořádnou dotaci na koupi nového tatami, aby mohl postavit tři kompletní zápasiště a také aby se už konečně zviditelnil mezi kluby po celé České republice. „S tak výbornými výsledky, které naši závodníci získávají po celé naší republice, ale i v zahraničí, bylo již na pováženou, že se v České Lípě žádný turnaj nepořádá. Vždyť poslední turnaj, který se zde konal, byl v roce 1986! Proto bylo zapotřebí tuto skutečnost změnit a uspořádat závody,“ říká trenér Lokomotivy Michal Vydra.

Hlavní představitelé místního judoklubu se rozhodli vyzkoušet, jak vše zvládnou, a tak vypsali turnaj jen pro mláďata, mladší žáky i žákyně. „Tipovali jsme kolem 140-160 závodníků a více jsme ani nepředpokládali.  I když jsme byli připraveni, tak jsme neměli zkušenosti a nechtěli pokoušet nějaký problém v nezvládnutí organizace. To co se ale dělo v době vážení nás všechny překvapilo,“ říká trenér o nekončícím přívalu závodníků a jejich doprovodu. Hala praskala ve švech. 24 oddílů z celé ČR a k tomu  8 zahraničních výprav – celkem 308 závodníků! Dostavily se i takové kluby, jako je  USK Praha , JC Liberec, PSK Hradec Králové, nebo SKP JUDO Litoměřice. „Takovou porci nikdo z nás nečekal. Byl to, co do počtu, největší turnaj mláďat v Čechách! Také proto se snad v každé váhové kategorii sešlo až 25 závodníků.“ Aby se každý popral a nevypadl hned v prvním kole, museli mláďata rozdělit na holky a kluky, aby zmenšili počet borců ve vahách.

„Jako domácí oddíl jsme si moc přáli, aby jeden ze tří velkých pohárů pro družstva zůstal v našich rukou a díky našim nejmenším borcům se to povedlo. Jen o dva body jsme přišli o prvenství a skončili tak druzí za oddílem z Litoměřic.“

Tomáš Pulo, Dominik Hippmann, Vojtěch Kašpar, Filip Kříž a Patrik Volný vybojovali zlato. Jan a Jiří Moravíkovi, Jana Marie Čumová, David Chaloupka s Davidem Třískem obsadili stříbrná místa. A Jakub Krejča získal bronz. „Ostatní naši závodníci zůstali pod stupni vítězů. Vše se obešlo bez nějakého většího zranění. Ceny, diplomy a medaile byly po právu rozděleny a v příštímu „již“ druhému ročníku se těšíme za rok nashledanou. Ještě bych chtěl poslat velký dík všem našim rodičům dětí a starším judistům z TJ LOKO za pomoc a organizaci na turnaji,“ dodává Michal Vydra.

Autor: Lokomotiva Česká Lípa

Podobné články