Loading...
Judo

Ohlédnutí: První ročník Poháru starostky města Česká Lípa v judu

V České Lípě se uskutečnil turnaj v judu, který zorganizoval místní klub TJ LOKO.

V prosinci klub dostal mimořádnou dotaci na koupi nového tatami, aby mohl postavit tři kompletní zápasiště a také aby se už konečně zviditelnil mezi kluby po celé České republice. „S tak výbornými výsledky, které naši závodníci získávají po celé naší republice, ale i v zahraničí, bylo již na pováženou, že se v České Lípě žádný turnaj nepořádá. Vždyť poslední turnaj, který se zde konal, byl v roce 1986! Proto bylo zapotřebí tuto skutečnost změnit a uspořádat závody,“ říká trenér Lokomotivy Michal Vydra.

Hlavní představitelé místního judoklubu se rozhodli vyzkoušet, jak vše zvládnou, a tak vypsali turnaj jen pro mláďata, mladší žáky i žákyně. „Tipovali jsme kolem 140-160 závodníků a více jsme ani nepředpokládali.  I když jsme byli připraveni, tak jsme neměli zkušenosti a nechtěli pokoušet nějaký problém v nezvládnutí organizace. To co se ale dělo v době vážení nás všechny překvapilo,“ říká trenér o nekončícím přívalu závodníků a jejich doprovodu. Hala praskala ve švech. 24 oddílů z celé ČR a k tomu  8 zahraničních výprav – celkem 308 závodníků! Dostavily se i takové kluby, jako je  USK Praha , JC Liberec, PSK Hradec Králové, nebo SKP JUDO Litoměřice. „Takovou porci nikdo z nás nečekal. Byl to, co do počtu, největší turnaj mláďat v Čechách! Také proto se snad v každé váhové kategorii sešlo až 25 závodníků.“ Aby se každý popral a nevypadl hned v prvním kole, museli mláďata rozdělit na holky a kluky, aby zmenšili počet borců ve vahách.

„Jako domácí oddíl jsme si moc přáli, aby jeden ze tří velkých pohárů pro družstva zůstal v našich rukou a díky našim nejmenším borcům se to povedlo. Jen o dva body jsme přišli o prvenství a skončili tak druzí za oddílem z Litoměřic.“

Tomáš Pulo, Dominik Hippmann, Vojtěch Kašpar, Filip Kříž a Patrik Volný vybojovali zlato. Jan a Jiří Moravíkovi, Jana Marie Čumová, David Chaloupka s Davidem Třískem obsadili stříbrná místa. A Jakub Krejča získal bronz. „Ostatní naši závodníci zůstali pod stupni vítězů. Vše se obešlo bez nějakého většího zranění. Ceny, diplomy a medaile byly po právu rozděleny a v příštímu „již“ druhému ročníku se těšíme za rok nashledanou. Ještě bych chtěl poslat velký dík všem našim rodičům dětí a starším judistům z TJ LOKO za pomoc a organizaci na turnaji,“ dodává Michal Vydra.

Autor: Lokomotiva Česká Lípa

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.